E pazakontë/ Ekran gjigant- Danimarka rikthen futbollin, tifozët ndjekin live ndeshjen

29/05/2020 12:25

Mbrëmjen e djeshme është rikthyer futbolli në Danimarkë, në një mënyrë të pazakontë për tifozët.

Klubet mundën t’i bënin ata të ndiheshin të pranishëm në stadium me anë të teknologjisë.

Kështu Danimarka është vendi i dytë në Evropën Perëndimore që rifillon sezonin e ligës. Përballë fushës u gjend një ekran gjigant, i gjatë 40 metra dhe i gjerë 3 metra, nga ku nëpërmjet Zoom-it, tifozët panë në kohë reale ndeshjen.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel