Panoramat dramatike të Dubait në bardhë e zi, magjepsin gjyqtarët në festivalin Xposure

28/05/2020 21:07

Një nga setet fotografike më të vlerësuara në fastivalin Xposure në Sharjah, të Emirateve të Bashkuara Arabe, ishin punimet e fotografit amator indian Sajin Sasidharan, i cili zgjodhi të prezantonte në një hije të errët nostalgjie, qytetin ku jeton prej vitesh.

Në galerinë e mëposhtme dhe diçiturat ilustruese, inxhinieri i kthyer në fotograf tregon se është fokusuar në arkitekturën moderne të qytetit të shkretëtirës dhe qiellgërvishtësat e tij.

 

FOTO GALERI
1/11
Sajin Sasidharan i jep Dubait një ‘look’ të ri frikëndjellës.

Top Channel