Fansat i bënë kërkesën e veçantë, mjekja kineze që lufton koronavirusin vijon të “çmendi” rrjetin

25/05/2020 17:32

Në vetëm pak ditë mjekja tashmë e famshme kineze, ka fituar 8 mijë ndjekës të rinj.

Ajo pak ditë më parë u bë virale në rrjet pasi ndjekësit e saj që janë plotë 408, 000 në Instagram i kërkuan që  ta lërë profesionin si mjeke, për të nisur luftimin profesional në ring.

Por kur largohet nga palestrat e stërvitjes, Yuan informon shpesh fansat për punën në spital me pacientët e koronavirusit, por asnjëherë nuk harron që të postoj foto të trupit të saj muskuloz.

Ajo ka qenë në linjën e parë të luftës ndaj pandemisë së Covid-19. Që prej uljes së rrezikut të pandemisë në Kinë, Yuan ka rinisur postimin e videove të stërvitjes dhe kjo ka bërë që fansat të kërkojnë që ajo të bëhet sportiste profesioniste.

FOTO GALERI
1/14

Top Channel