Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 3-0 për miqtë ku goli i parë do të shënohej në minutën e 11 nga Timo Werner.

Në minutën e 23-të kapiteni Poulsen dyfishon rezultatin teksa, Sabitzer trefishoi në të36’.

Werner realizoi edhe dy gola të tjerë në pjesën e dytë duke vulosur rezultatin 0-5.

Ai ka arritur në kuotën e 24 golave dhe ka vetëm 3 më pak se Lewandowski.

Top Channel