Yaya Toure transferohet në Brazil te Vasco da Gama por me një kusht!

23/05/2020 17:38

Yaya Toure do të vijojë aventurën e tij si futbollist profesionist në Brazil por jo te Botafogo. Mesfushori 37-vjeçar ka arritur praktikisht akordin për të veshur fanellën e Vasco Da Gama me kushtin që Luiz Leven Siano të fitojë zjedhjet për president të klubit brazilian.

Ky i fundit duket favorit për të marrë drejtimin e klubit dhe përmes një video zyrtarizoi akordin me Yaya Toure i cili deklaroi se mezi pret të takojë tifozët e ekipit brazilian dhe të zbresë sa më shpejt në fushë.

Top Channel