Nga misteri i fëmijërisë tek shkollimi, 6 fakte që ndoshta nuk i dini për diktatorin Kim Jong Un

22/05/2020 17:28

Lideri i Koresë Veriore Kim Jong Un është një nga liderët e botës më famëkeq dhe më të mistershëm.

Sundimtari komunist erdhi në pushtet pas vdekjes së babait të tij Kim Jong Il në dhjetorin e vitit 2011

Lideri i Koresë së Veriut është një personazh me shumë të panjohura. Fëmijëria e tij është mbajtur e fshehtë ndërkohë dihet se është shkolluar në Perëndim me emër tjetër.

Në galerinë e mëposhtme keni 6 fakte që ndoshta nuk i keni ditur për Kim Jong Un.

FOTO GALERI
2/26
2. Data e lindjes së Kim Jong Un, 8 janari është festë kombëtare, megjithëse nuk dihet me saktësi se sa vjeç është ai.

Top Channel