Futbollistët karantinë në Prishtinë/ Dy prej tyre dalin negativë, pas 8 ditësh ‘të lirë’

22/05/2020 14:47

Situata me Covid-19 është drejt qetësimit në një farë mënyre dhe në shumë vende të Europës ka rifilluar stërvitja, ka filluar kampionati në Bundesligën Gjermane.

Në shumë vende të rajonin ku edhe ndodhemi ne jo vetëm nuk ka filluar jo vetëm stërvitja, por aplikohen edhe karantina, mes tyre edhe disa futbollistë shqiptarë ku luajnë në pjesën tjetër të Shqipërisë në Kosovë.

Futbollistët që shihni në foto, janë 2 nga 6 futbollistët që ndodheshin në karantinën e Prishtinës.

Tashmë ata pas 8 ditësh, kanë dalë, pasi rezultatet e fundit të testeve që kanë bërë dolën negative.

Top Channel