SHBA, parada ajrore për pak kthehet në tragjedi, momenti dramatik kur avioni humbet kontrollin në formacion

16/05/2020 22:16

Pamje dramatike janë parë në qiellin e Kalifornisë, kur gjatë një fluturimi në formacion të përbashkët, një prej avionëve ushtarakë doli nga kontrolli.

Gjuajtësit Thunderbird ishin duke dhënë një shfaqje në formacion kur nje prej tyre rrezikoi të shkaktonte aksident në lartësi.
Në pamjet që janë marrë nga helikopteri i mediave, shihet Thunderbird 6 derisa bën një shmangie dramatike, duke mënjanuar përplasjen gjatë fluturimit me aeroplanët tjerë që qëndronin në afërsi.

Piloti duket se arriti të menaxhonte situatën dhe arriti të kthehej sërish në formacion.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel