Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni ka dhënë një intervistë të gjatë për VarRoom.

Ai ka deklaruar se disa nga futbollistët e klubit rosoner janë të prekur me COVID-19.“Kemi disa lojtarë të infektuar me COVIDE -19, por dy pjesëtarët e familjes Maldini e kanë kaluar atë”.

“Milanello është hapur dhe ne kemi nisur stërvitjet, sigurisht duke mbajtur distancën dhe duke respektuar rregullat.

Jemi duke bërë hapa përpara drejt rikthimit në fushë”, ka deklaruar ai.Kujtojmë që Serie A ka ftuar skuadrat italiane në një takim me 15 maj për të diskutuar të ardhmen e Serie A-së.

Top Channel