Në moshën 47-vjeçare/ Ndërron jetë nga koronavirusi reperi britanik

08/05/2020 10:12

Reperi britanik Ty ka ndërruar jetë në moshën 47-vjeçare pas komplikacioneve të shkaktuara prej Covid-19.

Ndarja e tij nga jeta u konfirmua të enjten prej ekipit mjekësor, teksa Ty gjendej në spital.

Për shkak të komplikacioneve, reperi u vendos në koma, por më pas u vu në ventilator dhe u zhvendos jashtë kujdesit intensive, nisur nga fakti që gjendja e tij dukej se ish’ përmirësuar.

TY, emri i vërtetë i të cilit është Ben Chijioke ishte nominuar për çmimin “Mercury”, për albumin e tij të mirëjohur “Upwards”.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel