I betuar që do ishte beqar gjithë jetën dhe bast 100 mijë dollarë që nuk do martohej. Si u “marros” Clooney pas Amal në vetëm 1 vit

07/05/2020 21:01

Amal Alamuddin hyri në jetën e George Clooney si një stuhi përrallore dhe ndryshoi gjithçka në më pak se një vit. Kjo është historia e një beqari famëkeq, i cili mendonte se dashuria nuk ishte bërë për të dhe më në fund gjeti lumturinë që i ishte munguar më parë.

George Clooney dhe Amal janë shembulli i përsosur i rastësisë dhe faktit që kurrë nuk është vonë të biesh në dashuri.

Clooney ishte betuar se do të ishte beqar për tërë jetën para se të njihte Amal.

Ai ka qenë i martuar më herët. Gruaja e tij e parë ishte aktorja Talia Balsam dhe ata qëndruan së bashku nga viti 1989 deri në vitin 1993. Aktori ishte aq i bindur që ai do të qëndronte beqar për pjesën tjetër të jetës, sa që bëri një bast me Michelle Pfeiffer për 100,000 dollarë. Pfeiffer ishte e bindur që dashuria ekzistonte dhe për George-n, dhe ajo kishte të drejtë.

Në korrik të vitit 2013, fati vendosi të ndalojë te shtëpia e Clooney-t në Itali dhe të ndryshonte jetën e tij përgjithmonë. Ylli i Hollywoodit kujton qartë se si Amal, u takua rastësisht me aktorin: “Ishte gjëja më e egër, një mik i ndërsjellë i yni tha: Unë po ndalem dhe a mund të sjell një mikeshë? Dhe unë i thash: Sigurisht. Dhe unë mora një telefonatë nga agjenti im që më tha me shaka: “Kam takuar këtë grua që po vjen në shtëpinë tuaj dhe që ju do të martoheni”.

George nuk kishte nevojë as të dilte nga shtëpia e tij për të takuar dashurinë e jetës së tij. Për më tepër, prindërit e tij ishin gjithashtu atje, kështu që yjet u rreshtuan në mënyrë të përsosur atë ditë. Dhe gjëja më e befasishme ishte që mamaja dhe babai i tij ishin duke e vizituar djalin e tyre, kështu që prindërit e tij ishin atje dhe ata thjesht biseduan dhe qëndruan gjatë gjithë natës duke folur. Clooney dhe Alamuddin përfunduan duke bërë shkëmbimin e adresave elektronike dhe premtuan të qëndrojnë në kontakt me njëri-tjetrin.

George dhe Amal vazhduan të bisedojnë për disa muaj pas takimit të tyre të parë, por ishte takimi i tyre në Londër që i çoi gjërat në nivelin tjetër. Clooney shkoi atje për një premierë filmi në tetor të vitit 2013 dhe përfundoi duke marrë Alamuddin në një takim. Sipas George-t, “gjërat u përshkallëzuan një herë kur ishte në Londër”, dhe ai qëndroi atje me Amalin për gjashtë javë.

Ata menjëherë u bënë të pandashëm dhe shkuan në udhëtime të shumta romantike, megjithatë punët e tyre të kërkuara do ta lejonin këtë: “Ne i kaluam Krishtlindjet së bashku në Cabo San Lucas. Pastaj shkuam në një xhungël në Kenia. Amal i do gjirafat, ato janë kafsha e saj e preferuar”, kishte thënë aktori.

Deri në prill të vitit 2014, zemra e George-t ishte vendosur për të qenë bashkë me Amal dhe ai vendosi t’i propozojë. Romantizmi te ai po lulëzonte atë natë. Ndërsa Clooney gatuante darkën për të dashurën e tij, ishte gati të befasonte Amalin. Një histori e gjatë, misioni i tij ishte i suksesshëm. Aktori kujtoi: “Ishin 20 minuta nga unë në gjunjë, duke pritur që ajo të thoshte po, sepse ishte aq e tronditur”. Sigurisht që Amal përfundoi duke thënë “po”-në e lakmuar nga shumë femra të botës dhe çifti u martuan po atë vit në Venecia.

George zbuloi se ai kurrë nuk kishte menduar që fëmijët të ishin një pjesë e jetës së tij, dhe madje Amal fillimisht ra dakord të mbetej një familje me dy persona. Vendimi eventual për t’u bërë prindër lindi nga lumturia e tyre e plotë. Clooney tha: “Pas dasmës, unë dhe Amal po bisedonim dhe thjesht ndiheshim se do të kishim shumë fat, të dy, dhe duhet të ndajmë çfarëdo fati të mirë që kemi”.

Pastaj, më 6 qershor 2017, George dhe Amal u bënë prindër të dy binjakëve të bukur: vajzës Ella dhe djalit Alexander. Clooney e merr punën e tij si baba me shumë seriozitet dhe është i përkushtuar në rritjen e fëmijëve të tij dhe ndërtimin e tyre në qenie të mëdha njerëzore: “Ju jeni me të vërtetë përgjegjës për dy fëmijë. Unë dua që ata të jenë të lumtur. Dua që ata të kenë një sens humori. Unë dua që ata të interesohen për gjërat. Unë dua që ata të jenë të dhembshur në lidhje me gjendjet e njerëzve të tjerë”, ishte shprehur aktori, shkruan Telegraf.

Me ardhjen e Amalit në jetën e tij, Clooney më në fund u ndje i plotë. Ajo ndryshoi të gjithë sistemin e tij të besimit. E gjithë qenia e George-t tani sillet rreth fëmijëve të tyre dhe ai është shumë mirënjohës për gjithçka që ka: “Është shumë e çuditshme dhe më duhet të them, para se të kisha binjakët, e ndjeja atë për të. Ndjeva se takova dikë që unë do të tregtoja absolutisht jetën time, ju e dini. Kam takuar dikë që jeta e saj do të thoshte më shumë për mua sesa jeta ime dhe kurrë më parë nuk kam pasur atë përvojë”, thotë Clooney.

 

 

 

FOTO GALERI
1/20

Top Channel