“Puth edhe tokën kah ke ec mami”/ 4 vite pas ikjes së saj, Adelina Ismaili kujton nënën e ndjerë

25/04/2020 14:29

Katër vite më parë do të ndahej nga jeta Mona, mamaja e Adelina dhe Zanfina Ismailit.

Përmes një postimi në Instagram Story, Adelina ka rikujtuar sot të ëmën.

“Kurr s’kam fol për dhimbjen që e kam për ty se jam friëksu që kam me i dridh shtatë qiej e tokës nëse e lëshoj dhimbjen me dal. Ata qiej ku m’ke mësu me fluturu e këtë tokë që m’ke mësu me iu kthy. E këta njerëz që më ke mësu me i dasht. E këtë jetë që po e mësoj pa ty. Qysh me spjegu diçka që nuk mbarron kurrë? Sa shpirtin të du e nuk ka çast që nuk të kërkoj. Krejt çka ke dasht e kom ndalu me bo se nuk janë sytë e tu me pa. Ma pak kishte me dhimt me m’paslanë kujtime pa krenari. Ti ma ke lanë rrugën e shtruar me dashni e mburrje edhe për shumë jetë. E dy engjujt që veq të mirën e njohin. Përjetësisht puth edhe tokën kah ke ec mami”, shkruan artistja.

Mona Ismaili ishte një prej menaxhereve të para në estradën shqiptare, e cila ndërroi jetë pas një sëmundjeje të rëndë

FOTO GALERI
1/6

Top Channel