Dhjetëra kufoma në rrugë! Covid-19, ky është qyteti ku kutitë e kartonit po përdoren si arkivoleve

06/04/2020 12:23

Pamje të rënda vijnë nga qyteti Guayaquil në Ekuador, ku trupa viktimash të koronavirusit janë lënë në anë të rrugës.

“Daily Mail” raporton se të paktën 150 kufoma kanë mbetur në rrugë ose po mbahen në shtëpitë e të afërmve, në një kohë kur virusi po gjunjëzon qytetin.

Banorët u detyruan madje të përdorin kuti kartoni si arkivole ndërsa numri zyrtar i viktimave në Ekuador ka shkuar në 172 me të paktën 3.500 raste të konfirmuara. Nënkryetari i Ekuadorit Otto Sonnenholzner kërkoi falje pasi banorët postuan imazhe dhe video të kufomave në mediat sociale.

FOTO GALERI
1/11

Top Channel