Dërgimi i 30 mjekëve në Itali/ Reagon edhe Gianni De Biasi

29/03/2020 18:54

Shqipëria ka dërguar 30 mjekë dhe infermier ditën e djeshme për të ndihmuar sadopak Italinë në këto ditë të vështira të pandemisë së Koronavisurit.

në lidhje me këtë nuk kishte se si të mungonte as reagimi i ish trajnerit Gianni De Biasi që shkroi historinë me Kombëtaren Shqiptare, duke e dërguar për herë të parë në një kompeticion madhor siç ishte europiani i vitit 2016.

Ish tekniku ka postuar një foto të Ramës ku thotë: Italia është shtëpia jonë, sot jemi të gjithë Italian” dhe shkruan “Faleminderit Shqipëri”.

Top Channel