Pasagjerja e anijes “Costa Victoria” me Covid-19, autoritetet greke: Të mos ndalojë në asnjë port grek

23/03/2020 15:40

Një pasagjere e anijes-kroçere “Costa Victoria” ka rezultuar e infektuar me Covid-19.

Pacientja ndodhet në Spitalin e Kretës, ndërsa anija ka ulur shpejtësinë dhe po udhëton jashte brigjeve greke në Peloponez.

Autoritetet greke i kane kërkuar të mos ndalojë në asnjë port grek, por të vazhdojë drejt Italisë, flamurin e së cilës mban.

Top Channel