Rritet bilanci, shkon në 31 numri i të infektuarve nga koronavirus në Kosovë

22/03/2020 00:07

Është rritur numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë. Sipas autoriteteve numri ka shkuar në 31 raste në total.

Rasti i fundit pozitiv është me vendbanim nga fshati Senik- Malishevë, i gjinisë mashkull me moshë 31 vjeçare.

Nga data 08.02.2020 deri me 21.03.2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 567 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre, gjithsej tridhjetë e një (31) raste kanë rezultuar pozitive.

Top Channel