Arrestohen tre persona pasi organizuan faljen e namazit në shtëpi

21/03/2020 13:03

Policia e Kosovës ka njoftuar se në komunën e Gjilanit janë arrestuar tre të dyshuar, të cilët “në një shtëpi kishin organizuar faljen e namazit” duke mos përfilluar kështu masat që janë ndërmarrë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Arrestimi i tyre është bërë për shkak të mosveprimit sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë.

“Të dyshuarit pas intervistimit dhe me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.

Kosova ka shpallur gjendjen e emergjencës shëndetësore, pas paraqitjes së rasteve me koronavirusin e ri.

Deri më tani janë konfirmuar 24 raste të të infektuarve me këtë virusin Sars-Cov-2.

Top Channel