UEFA ka publikuar përditësimin e fundit të renditjes së klubeve.

Atletico Madrid që eliminoi Liverpoolin nga Liga e Kampionëve është ngjitur në vendin e dytë.Vetëm Real Madrid, që numëron 13 tituj të Evropës, mbetet skuadra e parë në renditjen e UEFA-s.

Renditja vazhdon me Barcelonën, Bayern Munich dhe Juventus.Renditja e UEFA-s:

Real Madrid , 134,000 pikë (+17,000 në 2019-20)

Atletico , 126,000 pikë (+21,000)

Barca , 124,000 (+20,000)

Bayern , 1,230,000 (+23,000)

Juventus , 115,000 (+20,000)

Manchester City , 112,000 (+21,000)

PS , 105,000 (+23,000)

Liverpool , 99,000 (+18,000)

Manchester United , 92,000 (+14,000)

Arsenali , 91,000 (10,000)

Top Channel