LeBron James së bashku me skuadrën vendosen në karantinë

18/03/2020 17:13
Los Angeles Lakers' LeBron James (23) smiles during a break in action during the first half of an NBA basketball game against the Memphis Grizzlies Sunday, Dec. 23, 2018, in Los Angeles. (AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Pas lajmit se 4 lojtarë të skuadrës së Brooklyn Nets kanë dalë pozitiv me coronavirus, mes tyre edhe Kevin Durant, skuadra e Lakes ka vendosur të hyjë në karantinë.

Lakers luajtën më 10 mars ndaj Brooklyn, pak ditë para se kampionati i NBA të ndërpritej.Si pasojë nga frika e infektimit me virusin vdekjeprurës, Lebron James së bashku me shokët e tij kanë hyrë në karantinë.

Raportohet se edhe lojtarët e La Lakers kanë bërë testin dhe tanimë priten vetëm rezultatet për të ditur se a janë prekur nga ky virus apo jo.

Top Channel