NEW YORK, NEW YORK - SEPTEMBER 27: Kevin Durant #7 of the Brooklyn Nets speaks to media during Brooklyn Nets Media Day at HSS Training Center on September 27, 2019 in the Brooklyn Borough of New York City. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Mike Lawrie/Getty Images)

Kevin Durant ka rezultuar pozitiv me Koronavirus.

“Ylli” i Brooklyn Nets e ka komunikuar personalisht lajmin se është një ndër katër personat e prekur nga virusi i rrezikshëm, por pa e saktësuar se cilët janë të tjerët.

“Duhet të jemi të vëmendshëm dhe të kujdesemi për veten dhe të izolohemi. Do t’ia dalim”, ka thënë ai.

Daniele Rugani (Juventus) është rasti i parë në Serinë A, Mikel Arteta (Arsenal) trajneri i parë i prekur, por tashmë po zbulohen ditë pas dite emra të tjerë sportistësh, të sporteve të ndryshme dhe në vende të ndryshme, që janë pozitivë me Coronavirus.

Top Channel