Një lajm shokues vjen nga Spanja, e ka komunikuar vetë klubi i Valencias. Te katalanasit nuk janë vetëm 5 rastet me koronavirus por shumë më tepër. Plot 35% e skuadrës spanjolle është prekur me koronavirus.

Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi i Valencias, që ka bërë të ditur se pas transfertës në Milano ndaj Atalantës në Champions League, ndeshje që u luajt me tifozë janë infektuar me koronavirus më shumë se 1/3 e skuadrës spanjolle.

Valencia nuk i ka zbuluar emrat e të prekurëve të tjerë nëse janë futbollistë apo pjesë e stafit, por e sigurt është që situata te Valencia është emergjente. 5 të prekurit e parë te Valencia janë Garay, Mangala, Gaya, Camarasa dhe Juan Aliaga.

Top Channel