Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Britaninë e Madhe

16/03/2020 17:45

Numri i rasteve të koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar është rritur me 171 brenda 24 orësh duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në në 1.543.

Ndërkohë shifra e fundit e të vdekurve është 35 – megjithëse pritet të ketë një azhurnim këtë pasdite. Një pacient rreth të gjashtëdhjetave në Uells është personi i fundit në Mbretërinë e Bashkuar që ka vdekur nga virusi dhe i pari në Uells.

Kryeministri Boris Johnson po kryeson një takim urgjent të COBRA përpara se të mbajë një konferencë rreth CoVid-19. Mbretëria e Bashkuar  po shkon drejt ndalimit të tubimeve masive dhe u kërkon të moshuarve të izolohen.

Top Channel