Martesë në kohë Koronavirusi, nusja: Kush nuk vjen në dasmën time është i vdekur për mua

15/03/2020 21:14

Të gjithë e dinë se çfarë lloj ‘çmendurie’ mund të kapë një grua teksa afrohet dita e dasmës.

Një nuse e re shkoi një hap më tej, duke kërcënuar miqtë se ‘ata nuk do të ekzistojnë më për të’ nëse nuk shkonin në dasmën e saj nga frika e koronavirusit.

Në një postim në Facebook, nusja e re tha se “nuk do ta linte paranojën e saj mbi koronavirusin të prishë ditën e saj të madhe”.

“Kam kaluar 15 muaj duke planifikuar martesën. Kam shpenzuar mijëra dollarë. Unë praktikoja, shmanga grindjet familjare dhe për shkak të gjithë kësaj, desha t’i kujtoja mysafirët e mi se nëse ata nuk do të vijnë në dasmën time, do të jenë të vdekur për mua”, shkroi ajo, transmeton KosovaPress.

Top Channel