Koronavirusi/ 5,100 të infektuar dhe 132 të vdekur në Spanjë

14/03/2020 12:37

Në Spanjë, numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 5,100 raste ndërsa 132 persona kanë vdekur.

Kjo është ajo që raporton El Pais, duke përmendur Ministrinë e Shëndetësisë.

Kryeministri i Spanjës Pedro Sanchez tha se një gjendje e jashtëzakonshme dy-javore do të hyjë në fuqi pas rritjes së shifrave.

Top Channel