Çifti britanik i kroçerës tregon fluturimin tmerrues në avionin pa dritare, ku të prekurit me koronavirus mbaheshin ne kuti metali

13/03/2020 18:07

Një çift britanik kanë treguar sesi pushimet e tyre 11,000 paundësh në kroçerën e infektuar me koronavirus përfunduan me kthimin në Angli nënjë avion mallrash pa dritare, ku stjuardesat mbanin kustume anti-koronavirus për të shërbyer sanduiçët.

Denise e Len Mcconkey thonë se ata dhe 100 pasagjerë kaluan një fluturim ‘tmerri’ teksa në bord ihsin 6 të infektuar me koronavirus që mbaheshinnë njëkuti metali në pjesën e mallrave me të cilët ekuipazhi komunikonte me megafonë nga larg.

Pas kthimit në Londër ku ata po qëndrojnë të izoluar deri më 25 mars, Denise thotë se pasagjerët u ngarkuan në avion transporti me agjentë të FBi që mbanin veshje mbrojtëse.

‘Na pritën në aeroport agjentët e FBI të veshur nga koka te këmbët me veshje mbrojtëse, ishte si një skenë filmash. Nuk kishte dritare, kishte vetem sediljet e ngulura ne dyshemenë e metaltë. Të infektuarit ishin mbyllur nënjëkabinë hekuri veçmas. Si atyre dhe ne na flisnin me mgafonë, sikur të ishim bagëti. Babai im ishte aq i tmerruar se nuk hëngri asgje gjatë gjtihë fluturimit 10 orësh. Askush nuk e dinte se çfare bëntë aty por për fat mbërritën në Birmingam’.

FOTO GALERI
2/9

Top Channel