U takua me Trump, zyrtari brazilian rezulton me Koronavirus

12/03/2020 16:47

Donald Trump para pak ditësh u shpreh se nuk kishte frikë nga Koronavirusi dhe se ai ndihej në formë shumë të mirë.

Madje shtoi se nuk e kishte bërë testin e Koronavirusit pasi nuk kishte arsye.

Por, ditën e sotme një zyrtar brazilian i cili ishte takuar me Trupm ka rezultuar pozitiv në testin për Koronavirus, kjo e bënë edhe Trumpin të rrezikuar.

Lajmin për prekjen e zyrtarit brazilian e dhanë mediat vendase.

Top Channel