Francë policia: Pengmarrja në universitet, njoftim i rremë

12/03/2020 18:32

Raportimi i gazetës franceze Le Parisien për aksionin e policisë në universitetin e Evry, policia vendase tha se nuk zbuluan asnjë sulmues dhe as pengje në librarinë e universitetit.

Policia përmendi gjithashtu përdorimin e teknikave të përhapjes së panikut në mënyrë që shumë njerëz të besojnë se po ndodh një sulm, me qëllim ndërhyrjen e forcave të rendit.

Prefektura tha se operacioni i policisë kishte nisur pas “telefonatës që njoftoi prezencën e individëve të armatosur”.

Top Channel