Rritet bilanci i viktimave nga koronavirusi në Angli, infektohen 54 persona brenda 24 orëve

10/03/2020 20:19

ANGLI- Ka shkuar në 6 numri i viktimave të shkaktuara nga koroanvirusi në Mbretërinë e Bashkuar.

Ndërkohë numri i të prekurve nga koronavirusi deri më tani ka shkuar në 373 persona. Kjo do të thotë se gjatë 24 orëve të fundit në Mbretërinë e Bashkuar janë infektuar 54 persona.

West Hertfordshire tha se burri që vdiq ishte duke u kujdesur në Spitalin e Përgjithshëm Watford.

“Pacienti, i cili vdiq në mbrëmjen e së hënës 9 Mars, ishte rreth moshës 80 vjeç dhe kishte kushtet të rënduara shëndetësore,” thanë autoritetet e spitalit.

Një total 26.261 njerëz janë testuar në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar.

Top Channel