Në Open në Top Channel u zhvilluan debate të shumta mes panelistëve teksa u diskutua për përplasjen mes presidentit Ilir Meta dhe kryeminstrit Edi Rama.

Analisti Frrok Çupi bëri deklarata të forta në Open duke thënë se Meta ka bërë krime të shumta dhe me datën 2 mars Meta kërkon të krijojë destabilitet dhe po bën presion ndaj ndërkombëtarëve.

Pas këtyre deklaratave ka ardhur edhe reagimi i zëdhënist të presidentit Tedi Blushi. Blushi në facebook shkruan:

Nuk mund t’i ndalojmë qentë të lehin! Edhe kafshët kanë të drejtat e tyre! Sidomos qentë e rrugës dhe të UDB-së në këto kohë të fantazmave me shkëmbime territoresh!

Top Channel