Kurti në sprovë nga BE/ Komentet për qeverinë e re të Kosovës

05/02/2020 17:38

Europa i ka kthyer tani sytë nga Prishtina. Zgjedhja e Kurtit si kryeministër i Kosovës dhe koalicioni Vetëvendosje-LDK po shihen me shumë kërshëri.

Ne hodhëm një vështrim në Gjermani, ku patëm një lidhje live me korrespondenten e DW në Berlin, Anila Shuka.

Top Channel