Demat ngrejnë në ajër pjesmarrësit e festivalit në Spanjë, më fatkeqi shpohet me brirë e shkelet me thundra (video)

05/02/2020 20:59

Këto janë disa nga momentet e tmerrshme kur një nga pjesmarrësit entuziastë të festivalit spanjoll të demave në Cadiz shpohet brutalisht me bri në bark teksa përpipqet t’i shpëtojë kafshës së provokuar.

56-vjeçari më pas ngrohet në ajër nga demi gjysmë-tonësh e gjithashtu shkelmohet në kokë gjatë celebrimeve të së dielës.

Kafsha e tërbuar kërkon ta lëndojë ende të rrëzuarin përtokë, teksa vendasit e tjerë tentojnë ta ndihmojnë.

Celebrimi i fshatit Benaocaz bëhet çdo shkurt në nder të shenjtorit vendas San Blas dhe është një imitim i vrapimit më të famshëm ë demave në Spanjë që bëhet në San Fermin të Pamplona, ku mblidhen njerëz nga të gjitha vendet e botës. vitin që shkoi aty tetë burra u çanë nga brirët e demave deh 35 u plagosën lehtë.

Top Channel