Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka deklaruar sot se nuk do të votojnë asnjë Qeveri të pakicës dhe se ata do të qëndrojnë në opozitë.

Këto komente Haradinaj i ka bërë pas homazheve te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti, me rastin e 23-vjetorit të rënies së tij.

Me këtë rast, Haradinaj tha se të rënët ishin luftëtarë të zotë dhe kanë lënë shembull të sakrificës për vendin.

Top Channel