Real Madrid e ka mposhtur sot Sevillan.

Derbi i zhvilluar në La Liga, ka përfunduar me rezultat 2-1, transmeton KosovaPress.

Të dy golat për Real Madridin i ka shënuar Casemiro (57’ dhe 69’), kurse për mysafirët ka shënuar Luuk De Jong (64’).

Pas kësaj fitoreje, Reali ka rimarr pozitën e parë në renditjen tabelare dhe ka 43 pikë, tre pikë më shumë se Barcelona, e cila ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Top Channel