Berlini mbështet marrëveshjen/ Reagimet për nisjen e Reformës Zgjedhore nga PS-PD-LSI

15/01/2020 16:21

Nënkryetari i grupit parlamentar CDU/CSU në Bundestagun Gjerman, Johann Wadephul, e ka përshëndetur nismën e re të pozitës dhe opozitës së bashkuar në Shqipëri për reformimin e ligjit zgjedhor.

Wadephul është shprehur në një deklaratë ekskluzive për Deutsche Wellen.

Ndiqni lidhjen e drejtpërdrejtë me korrespondenten e DW në Berlin, Anila Shuka, për të mësuar më tepër.

Top Channel