Kosove/Nuk duan që të martohet me personin që dashuron, familja e mbanin të izoluar

07/01/2020 12:05

Një femër nga Mitrovica ka denoncuar në Polici prindërit dhe vëllain e saj se po e mbajnë të izoluar në banesë sepse nuk po e lënë të martohet me personin që e dashuron.

Policia ka intervistuar viktimën dhe me kërkesën e saj është dërguar në strehimore.

Ndërsa tre të dyshuarit janë intervistuar dhe me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt./KosovaPress/

Top Channel