Një tërmet i fortë i magnitudës 5.8 ka shkaktuar shumë dëme në Puerto Riko këtë të hënë, ndërkohë që autoritetet u kanë bërë thirrje banorëve të presin shumë pasgoditje të tjera të rrezikshme.

Tërmeti ra në orën 5.32 të mëngjes, sipas orës vendase, nga rreth 5 km thellësi.

Deri më tani nuk ka pasur raportime për humbje jete dhe as për të lënduar rëndë, por dëmet materiale kanë qenë të shumta.

FOTO GALERI
1/15

Top Channel