Linda Fishta ishte pjesë e panelit të sotëm në “Ftesë në 5”, ku bashkë me Frederika Muçon, Olesia Leçon dhe Migena Kikën diskutuan përgatitjet që bëjnë amvisat shqiptare gjatë këtyre ditëve festive.

Përpos recetës së bakllavasë libaneze, Linda ndau me ndjekësit e “Ftesë në 5” një recetë moderne të përgatitjes së gjelit të detit.

Receta në fjalë përmban salçiçe, gështenja, pançetë, qepë dhe erëza të bdryshme, duke e lënë jashtë loje përsheshin e famshëm që përgatitet në këto raste. Për më shumë detaje, ndiqni videon e mëposhtme.

Top Channel