Amir Rrahmani tek Napoli, këto janë më të rejat nga Italia

24/12/2019 10:46

Amir Rrahmani është gjithnjë e më pranë transferimit te Napoli, derisa mbrojtësi prishtinas pritet të kalojë te napolitanët në qershorin e vitit 2020.

Futbollisti i Hellas Veronas ka ngjallur interesimin e Napolit së fundmi, ashtu si edhe bashkëlojtari i tij, Sofyane Amrabat.

Dëshira e kapitenit të Kosovës është fanella e Napolit, pavarësisht interesimit të Atalantës dhe disa klubeve të Bundesligës.

Hellas Verona pritet ta pranojë shitjen e Rrahmanit për shumën e 12 milionë eurosh.

Ndryshe, ish-futbollisti i Drenicës dhe Partizanit ka qenë titullar i padiskutueshëm këtë edicion me Hellas Veronan.

Top Channel