Një i ri që synonte të bëhej këngëtar i muzikës rap është arrestuar pasi ka bërë foto me paratë e bankës ku ishte punësuar si rojë.

Arlando Henderson u arrestua nga FBI në San Diego të Kalifornisë për mashtrin institucional, mes akuzave të tjera.

29-vjeçari ka vjedhur më shumë se 88 mijë dollarë nga banka dhe pastaj ka krijuar një kredi fiktive për blerjen e një Mercedesi luksoz.

Henderson ishte i punësuar te banka dhe kishte akses te paratë,.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel