Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda ka publikuar listën e dosjeve që do të gjykohen nga Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar.

Në këtë listë janë edhe dosjet e Moisi Habilajt, Arbër Çekajt. Gjithashtu bëhet me dije se edhe dosja e Tahirit do të gjykohet nga GjKKO.

1 Domart Konjari

2 Reshat Radhima

3 Klaudio Veizaj

4 Festim Lelaj, Skëndert Siqeca, Arbi Mustafa dhe Sokol Hamzallari

5 Adjel Çaushaj, Artur Riza, pezulluar

6 Juri Bedinaj, Harmelindo Tufa dhe Emiljano Çili

7 Gentjan Doda

8 Aleks Pepa

9 Marko Bushi, Shpëtim Lika

10 A Kocerri

11 Moisi Habilaj, Florian Habilaj, Nezar Seiti, Amarildo Sulaj, Sabaudin Çela, Tigrens Mezuraj, Fatmir Minaj, Maridian Sulaj.

12 Elton Halipaj dhe Efthymious Eftimiu

13 Altin Hoxhallari

14 Gjergji Kohila, Sokol Bode

15 Alerjo Dushku, Albert Arraj, Imir Vila, Eduart Kume

16 Kastriot Dema, (e pezulluar)

17 Ilir Myrtaj, Alfred Myrtaj, Mario Myrtaj, Arben Kadiu, Florian Hysenaj, Gentjan Stojku, Shkwlqim Mema, Keldi Beshi, Albert Xhelilaj, Ismail Alushani.

18 Arbwr Çekaj, Donaldo Lushaj, Armando Pezaku

19 Leonora Dushku etj. (40 persona)

20 Enxhi Koci etj, (11 persona)

21Gazment Garupi, Haxhi Ramadani, Sotiraq Andoni, Bledjan Ramadani, Eduart Shima, Pellumb Pali, Shpwtim Kiri, Nikolla Mano.

22 Ramadan Dusha, Rezart Çaçani etj 12 persona

23 Gentjan Duraku

24 Spartak Cocolim, Ervin Hysaj, Ernest Duro

Çështje në gjykim për të cilat pritet të shpallet moskompetenca me krijimin e Gjykatës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Shkalla e parë sipas të pandehurve:

1 Mario Hyka

2 Miklovan Ejlli

3 Binak Gecaj

4 Emiljano Shengjini

5 Bledar Jambelli, Kristaq Leci

6 Behar Aliaj
7 Ahmet Ajeti

8 Florenc Tresa (25) persona

9 Besnik Spaho

10 Edmond Brahaj

11 Luigji Velone

12 Roland Martinaj

13 Elis Ademi

14 Gjergji Mirashi

15 Armand Qotaj

16 Vito Baruchelli

17 Jetmir Gerdeci

18 Arkid Daci

19 Gazmir Karemani

20 Berdo Rrucaj, Mario Brahimaj, Halil Kushta, Aleks Duraj, Erion Belaj, Petraq Selamaj

21 Hajri Neziri

22 Agim Doci

23 Xhuma Shepi

24 Kasem Pirjasi, Hysnie Hoxhallari

25 Agim Cangu

26 Violeta Donaj

27 Klaudio Hasaj, Iliro Haruni, Skënder Vrenozi, Gentjan Vrenozi, Ervis Vrenozi, Edison Çobo, Spartak Çobo, Renato Agalliu.

28 Arben Muça

29 Saimir Carku

30 Redmon Gruda

31 Klinsi Aliaj

32 Selim Lazaj

33 Emanuel Myrtaj, Flamur Dodoveci etj

34 Petro Kuçi, Klement Domeri-volvo4

35 Vangjel Hajdarasi, Arben Cufe

36 Detjon Mehmetajm, Çimi Brahimi

37 Apostol Kosta

Top Channel