Kreu PD Lulzim Basha u takua me ministrin e punëve të jashtme të Italisë Luigi Di Maio.

Në një prononcim për mediat jashtë rezidencës ambasadës italiane zoti Basha ngulmoi edhe njëherë tjetër se qeveria duhet të marrë në konsideratë propozimet e opozitës, për daljen nga kriza post tërmet.

“Energjia ime dhe e opozitës është ndihmojmë në çdo mënyrë njerëzit dhe jo të bëhemi pjesë e një shfaqje që po shton vuajtjet e njerëzve. Reforma zgjedhore sipas vullnetit të qytetarëve përcakton cilësinë e demokracisë, jo fotot dhe shfaqjet mes kryetarit të qeverisë dhe të opozitës”, shprehet ai.

Top Channel