Mbi ngjarjen e ndodhur në maj të 2019-s, në lagjen “Ujë i Ftohtë”, ku persona të paidentifikuar qëlluan me armë zjarri në drejtim të një lokali dhe si pasojë mbeti i plagosur 63-vjeçari D. C., janë vënë në pranga 4 shtetas.

Pas 6 muajsh hetime, Policia e Vlorës, ka bërë zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Bëhet fjalë për D. E., 25 vjeç, banues në Vlorë; A. G., 24 vjeç, banues në Fier; D. S., 28 vjeç, banues në Tiranë dhe A. A., 26 vjeç, banues në Tiranë. Në bashkëpunim të ngushtë me Prokurorinë, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje.

Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel