Policia raporton se në Prizren ka arrestuar një të dyshuar të përkatësisë shqiptare pasi që dyshohet se i njëjti e ka ngacmuar seksualisht një femër të nacionalitetit rom.

I dyshuari është sulmuar fizikisht nga vëllai i viktimës, në bashkëveprim me dy të dyshuar tjerë duke i shkaktuar lëndime trupore. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti vazhdon të hetohet në procedurë të rregullt./KosovaPress/

Top Channel