Rrëmbehet aeroplani? “Situatë e dyshimtë” në aeroportin Schiphol të Amsterdamit

06/11/2019 20:29

Policia Ushtarake Mbretërore Hollandeze po heton një “situatë të dyshimtë” në Aeroportin Schiphol të Amsterdamit, tha një zëdhënës për CNN.

Akoma nuk konfirmohet por flitet për rrëmbimin e një aeroplani në aeroportin e Amsterdam Schiphol.

Ndërkohë pasagjerët dhe ekuipazhi janë evakuuar në mes të njoftimeve që një njeri me thikë u përpoq të rrëmbejë avionin.

“Ekziston një situatë e dyshimtë dhe kjo është gjithçka që mund të them,” tha një zëdhënës i policisë ushtarake.

Aeroporti është i treti më i ngarkuari i Evropës, pas aeroportit të Heathrow të Londrës dhe Paris Charles de Gaulle.

Vijon…

FOTO GALERI
1/3

Top Channel