Skuadra e Feronikelit ka shkarkuar trajnerin Dejan Vukicevic për shkak të performancës jo të mirë.

Feronikeli këtë sezon nuk është në formën e pritur pasi në 12 xhirot e para në Superligën IPKO ka pesë humbje, një barazim dhe gjashtë fitore.

Me këto ndeshje ka bërë që të jetë në vendin e gjashtë në tabelë me 19 pikë, shtatë më pak se lideri Ballkani.

Presidenti i klubit, Naser Ramaj ka vërejtur se duhet të bëhen ndryshime, andaj ndodhi kjo ndërprerje e bashkëpunimit.

Kjo gjë është njoftuar nga faqja zyrtare e Feronikelit. /KosovaPress/

Top Channel