Barcelona do të presë sonte në “Camp Nou” Real Valladolidin

Barça do të luajë për herë të parë në shtëpi që nga 6 tetori kur e mundi 4-0 Sevillën.

Për ndeshjen e nesërme Ernesto Valverde ka ftuar 18 lojtarë.

Janë lënë në shtëpi Arthur, M. Wague dhe Junior, ndërsa Umtiti vazhdon të jetë i lënduar, derisa Ousmane Dembélé është i suspenduar.

Lajmi i mirë është rikthimi i mesfushorit, Sergio Roberto, që më shumë luan në rrolin e mbrojtësit të djathtë.

Formacionet e mundshme:

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Vidal; De Jong, Arthur; Messi, Greizmann, Suarez

Valladolid (4-4-2): Masip; Moyano, Salisu, Olivas, Nacho; Antoñito, Fernandez, Míchel, Villa; Guardiola, Plano

Top Channel