Hakmarrje për al-Bagdadin, kurdët shtojnë sigurinë te burgjet e ISIS

28/10/2019 21:37

Burgjet në Siri ku mbahen ish luftëtarët e ISIS-it kanë shtuar nivelin e sigurisë, pas vrasjes së kryeterroristit Abu Bakr al-Bagdadi.

Rojat kurde që mbajnë nën vëzhgim burgjet po përgatiten për trazira të mundshme ose sulme ndaj burgut ku mbahen me mijëra ndjekës të grupit terrorist.

Pak kohë më parë, al-Bagdadi u kishte kërkuar ndjekësve të ISIS-it të sulmonin burgjet e të lironin shokët e tyre nga burgu.

Vdkeja e tij nuk është njoftuar ende brenda burgjeve, por disa prej tyre kanë telefona dhe gjasat janë që ta kenë marrë lajmin.

Aj.P

FOTO GALERI
1/8

Top Channel