Sot pritet një ndeshje mjaftë interesante në Premier Ligë, mes Liverpool dhe Tottenham.

Liverpool këtë sezon është në formë të mrekullueshme në kampionatin anglez, pasi ka vetëm një barazim dhe tetë fitore në nëntë ndeshje të zhvilluara.

Ndërsa, Tottenham kërkon vetëm fitore në këtë ndeshje për t’u rikthyer në formën e duhur dhe t’i afrohet top 4, në mënyrë që sezonin e ardhshëm të luaj në Ligën e Kampionëve.

Liverpool(4-3-3): Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Henderson, Fabinho, Wijnaldum, Salah, Firmino, Mane

Tottenham(3-4-2-1): Gazzanigga, Sanchez, Alderweireld, Vertonghen, Aurier, Sissoko, Winks, Rose, Son, Alli, Kane.

Kujtojmë që ndeshja fillon në ora 17:30 dhe zhvillohet në “Anfield”.

Top Channel