Starton Botërori U17, ja 20 talentet më të spikatur

25/10/2019 22:09

Starton në Brazil Kampionati Botëror për grupmoshën deri në 17 vjeç. Sebastiano Espasito i Interit, Ansu Fati dhe Renier i Flamengos nga klubet e tyre që të marrin pjesë në këtë kompeticion. Por në këtë kampionat, do të ketë mjaftueshëm talentë për të tërhequr vëmendjen e sakutëve.

Lista e 20 futbollistëve që pritet të marrin vëmendjen e klubeve të mëdha europiane:

1. Talles Magno (26-6-2002) – Sulmues, Brazil (Vasco De Gama)
2. Kaio Jorge (24-1-2002) – Sulmues, Brazil (Santos)
3. Joao Pegloë (7-1-2002) – Sulmues, Brazil (Internacional)
4. Gabriel Veron (3-9-2002) – Sulmues, Brazil (Palmeiras)
5. Bruno Amione (3-1-2002) – Mbrojtës, Argjentinë (Belgrano)
6. Matias Godoy (10-1-2002) – Sulmues, Argjentinë (Atletico Rafaela)
7. Marias Palacios (10-5-2002) – Fantazist, Argjentinë (San Lorenzo)
8. Fernando Ovelar (6-1-2004) – Sulmues, Paraguaji (Cerro Portano)
9. Lucien Agoumè (9-2-2002) – Mesfushor, Francë (Inter)
10. Adil Aouchiche (15-7-2002) – Mesfushor, Francë (PSG)
11. Enzo Millot (17-7-2002) – Mesfushor, Francë (Monaco)
12. Ki-Jana Hoever (18-1-2002) – Mbrojtës, Holandë (Liverpool)
13. Andras Nemeth (9-11-2002) – Sulmues, Hungari (Genk)
14. Pedri (25-11-2002) – Mesfushor, Spanjë (Barcelona)
15. Efrain Alavrez (19-6-2002) – Fantazist, Meksikë (Los Angeles Galaxy)
16. Gianluca Busio (28-5-2002) – Mesfushor, SHBA (Sporting Kansas City)
17. Giovanni Reyna (13-11-2002) – Mesfushor, SHBA (Borussia Dortmund)
18. Steve Mvoue (2-2-2002) – Mesfushor, Senegal (AS Azur Star)
19. Samson Tijani (17-5-2002) – Mesfushor, Nigeri
20. Shoji Toyama (21-9-2002) – Mbrojtës, Japoni (Gamba Osaka

Top Channel