Roma ka barazuar me rezultatin 1-1 kundër Monchengdbach, me një penallti të dhënë kundër tyre në sekondat e fundit të takimit, e cila nuk ishte e tillë.

Arbitri kryesor gjykoji se një top i cili preku Chris Smolling në fytyrë i kishte rënë në dorë dhe dha penallti për gjermanët.

Pas këtij barazimi ata vazhdojnë të qëndrojnë në vend të parë me  5 pikë, të ndjekur nga Basaksehir dhe Wolfsburger.

Gjermanët janë në vend të fundit me 2 pikë.

 

Top Channel